[email protected]


Logo
Bli medlem
Nyheter

Ny keepertrener på plass

Forfatter: Haris Juklo

17. mars 2026

News article image

Klubben styrker sitt sportslige apparat og tar et viktig steg i arbeidet med å utvikle fremtidens spillere. Med ny keepertrener ønsker vi ikke bare å styrke kvaliteten rundt A-laget, men også etablere en tydelig struktur og retning for utviklingen av keepere i hele klubben.

Solid internasjonal erfaring

Vi er stolte av å ønske Nicolas Charalambous velkommen til klubben som ny keepertrener. Den 28 år gamle kyprioten kommer inn med solid erfaring både som spiller og trener, og vil få en sentral rolle i utviklingen av våre keepere – fra de yngste talentene til seniornivå.

Nicolas, også kjent som “Nico”, har en imponerende bakgrunn fra toppklubbene Omonia FC og APOEL FC på Kypros, hvor han også var profesjonell keeper. I tillegg har han representert Kypros på aldersbestemte landslag, noe som gir ham en verdifull internasjonal erfaring han nå tar med seg inn i klubben.

Sterk faglig kompetanse

På trenersiden innehar Nico UEFA B-lisen og UEFA B-lisens keeper, samt en mastergrad i Football Coaching and Management. Dette gir ham et sterkt faglig fundament og et moderne perspektiv på utvikling av keepere.

Helhetlig utviklingsfokus

Nico vil ha en sentral rolle rundt seniorlaget, men minst like viktig er hans arbeid med å bygge opp et strukturert og langsiktig utviklingsprogram for klubbens keepere fra 12-årsalderen og oppover. Ambisjonen er å skape en rød tråd i keeperutviklingen i klubben – hvor både ferdigheter, forståelse og treningskultur utvikles over tid.

Det er også et ønske om at han etter hvert vil bidra noe inn mot barnefotballen, slik at vi sikrer god påvirkning og riktig utvikling allerede fra tidlig alder. For oss er det avgjørende å finne gode løsninger som gjør at Nico får delt sin kompetanse på tvers av hele klubben.

Takk til Morten Jakola

Samtidig som vi ønsker Nico velkommen, vil vi rette en stor og oppriktig takk til Morten Jakola for innsatsen han har lagt ned som keepertrener for seniorlaget det siste året. Morten har vært en svært viktig bidragsyter i klubben, og hans arbeid har hatt stor betydning for utviklingen av flere av våre keepere – spesielt Petter Bønogård, som vi gleder oss stort til å følge i 2. divisjon kommende sesong.

Morten flytter nå tilbake til Nord-Norge, og vi ønsker ham lykke til videre – både på og utenfor banen.

Godt i gang

Nico er allerede godt i gang i sin nye rolle rundt A-laget, og vil også ha med seg Petter Bønogård på enkelte økter i utviklingsavdelingen. Dette ser vi på som en viktig del av å bygge bro mellom senior- og ungdomsfotballen i klubben.