Etter at forhandlingene strandet sist aksepterte Kvik Halden i går kveld et bud på Sabri Khattab fra Adeccoligaklubben Bryne. Khattab blir dermed Bryne-spiller ut 2014.
- Vi aksepterte i går kveld et bud på Sabri fra Bryne. Vi har fått det vi har krav på i utdanningskompensasjon pluss en kompensasjon for resten av sesongen. Vi er godt fornøyd, sier sportssjef Nils Lexerød.
Se noen av høydepunktene fra Sabri Khattabs karriere på Kvik-TV:
Sabri Khattab har de siste sesongene vært fast inventar på Kvik Haldens a-lag og har til tross for sin unge alder spilt hele 156 a-kamper i 3. og 2. divisjon og scoret respektable 62 mål fra sin midtbaneposisjon. Han er Kvik Haldens toppscorer med sju mål denne sesongen og er nummer fire på toppscorerlista i 2. divisjon avdeling 4.
Nå gleder han seg til nye utfordringer, men han innrømmer også at det er litt vemodig. - Jeg vil ha godt av miljøskiftet, men vil samtidig savne kompisene mine i Kvik HFK, sier Khattab til ha-halden.no. Han vil trolig bli klar til bortekampen mot Alta allerede på søndag.
Kvik Halden FK takker Sabri Khattab for mange flotte sesonger og kommer til å savne de kreative, morsomme og ekstreme tekniske ferdighetene han innehar, men ønsker han også lykke til i Bryne!